this clock rings 336 times a week.How often does it ring in

this clock rings 336 times a week.How often does it ring in an hour?
A、three times B、twice C、once
超级泡泡 1年前 已收到3个回答 举报

rr小麦麦 幼苗


this clock rings 336 times a week.How often does it ring in an hour?
A、three times B、twice C、once选B 因为336÷7÷24=2

求采纳~


4

sanryzhu 幼苗


336÷7÷24=2——答案B


2

jeff3266 幼苗


B 336/7/24=2


0