(76/13+456/19)*3/5+0.6*(54/13+98/19)

c7xh2 1年前 已收到1个回答 举报

晖然 幼苗


0.6=3/5
3/5*(76/13+456/19+54/13+98/19)
=3/5*(76+54)/13+3/5*(456+98)/19
=3/5*10+3/5*(456+98)/19
=6+1662/95


7