-0.85*8/17+14*2/7-14*3/7+9/17*0.85

大力匪首 1年前 已收到1个回答 举报

乌龙山 幼苗


-0.85*8/17+14*2/7-14*3/7+9/17*0.85
=0.85*(-8/17+9/17)+14*(2/7-3/7)
=0.85*1/17+14*(-1/7)
=0.05-2
=-1.95


2