(1*2*4+2*4*8+3*6*12+···+6*12*24)/1*3*9+2*6*18+3*9*27···+6*18

(1*2*4+2*4*8+3*6*12+···+6*12*24)/1*3*9+2*6*18+3*9*27···+6*18*54=?
211530 1年前 已收到1个回答 举报

drsoul 幼苗


(1*2*4+2*4*8+3*6*12+···+6*12*24)/1*3*9+2*6*18+3*9*27···+6*18*54 =(1*2*4+2(1*2*4)+3(1*2*4)……+6(1*2*4))/1*3*9+2(1*3*9)+3(1*3*9)……+6(1*3*9) =(21(1*2*4))/21(1*3*9) =8/27


1