(2/2002+4/2002+6/2002+...+2002/2002)-(1/2002+3/2002+5/2002+.

(2/2002+4/2002+6/2002+...+2002/2002)-(1/2002+3/2002+5/2002+...2001/2002)
爱蕙 1年前 已收到1个回答 举报

pili2927 幼苗


(2/2002+4/2002+6/2002+...+2002/2002)-(1/2002+3/2002+5/2002+...2001/2002)
=(2/2002-1/2002)+(4/2002-3/2002)+...+(2002/2002-2001/2002)
=(1/2002)×1001
=1/2


10