2012×20112012-2011×20122011=

落花有义 1年前 已收到1个回答 举报

小零蛋 幼苗


2012×20112012-2011×20122011
=2012×(2011×10000+2012)-2011×(2012×10000+2011)
=2012×2011×10000+2012^2 - 2011×2012×10000 - 2011^2
=2012^2 - 2011^2
=(2012+2011)×(2012-2011)
=4023


6