(-2)^2003*0.125^2003*4^2004

七日有晴天 1年前 已收到1个回答 举报

青鸟217 幼苗


(-2)^2003*0.125^2003*4^2004 =(-1/4)^2003*4^2004 =(-1)^2003*4=-1*4=-4


8