5 12 ×30= 5 8 ÷ 3 4 ×1= 12÷ 1 12 = 2 9 × 3 20 ×9= ( 1 8 + 1

5
12
×30=
5
8
÷
3
4
×1=
12÷
1
12
=
2
9
×
3
20
×9=
1
8
+
1
4
)×4=
(1+
1
2
)÷(1-
1
2
)=
21
4
+
3
4
=
11
20
-
1
20
=
3
8
×
1
8
=
4
5
2
15
=
堂00 1年前 已收到1个回答 举报

7ddc1f 幼苗



5
12 ×30=
25
2 ,
5
8 ÷
3
4 ×1=
5
6 , 12÷
1
12 =144,
2
9 ×
3
20 ×9=
3
10 , (
1
8 +
1
4 )×4=
3
2 ,
(1+
1
2 )÷(1-
1
2 )=3,
21
4 +
3
4 =6,
11
20 -
1
20 =
1
2 , 1÷
3
8 ×
1
8 =
1
3 ,
4
5 :
2
15 =6.


10