(-4)^99×(-0.5)^200.3Q

意游天下 1年前 已收到1个回答 举报

81853058 幼苗


(-4)^99×(-0.5)^200=(-4)^99×(0.25)^100 =(-4×0.25)^99×0.25 =-1×0.25 =-0.25


7