We have left a hole in this puzzle ,can you fill it with the

We have left a hole in this puzzle ,can you fill it with the correct number?
1 2 3
13 8 5
21 34 ?
滴水之海 1年前 已收到1个回答 举报

老梅子 幼苗


1+2=3
3+5=8
8+5=13
13+8=21
21+13=34
21+34=55


7